Štandardy plemien

Biewer jorkšírsky teriér - biewer 

Biewer - má trikolornu farbu a to modro-bilelo-zlatú ( modrá farba nesmie byť strieborná). Hlava modro bielo zlatá symetricky sfarbená. Telo modro - biele, prelínajúce sa celá biela alebo celá modrá s bielym límcom. Okrem hlavy nesmie byť na tele nikde zlatá farba. Biela farba minimálne do 2/3-iny končatín, biele je tak isto brucho a hrudník, límec okolo krku a 1/3-ina konca chvostíka. Nos čierny, oči tmavé. 

Výška v kohútiku: 23 cm, Hmotnosť od 1,8 - 3,2 kg.
Pôvod plemena: Pôvod Nemecko, Plemno vyšlachtili Gertruda a Werner Biewerovi a prvý vrh sa narodil v roku 1984. 
Viac infomácii nájdete na: https://cs.wikipedia.org/wiki/Biewer_teri%C3%A9r

Čokoládový jorkšírsky teriér  - čokoládový jorkšír

Čokoládový jorkšír už v názve má udanú jeho farebnosť, čiže hnedú farbu.  Klasickému zafarbeniu sa občas narodil čokoládový jorkšír, ktorý bol z dôvodu ne-štandardu vylúčený z chovu pod FCI. Čokoládovú farbu rozdeľujeme  na dve farby tmavá čokoláda bez pálenia a čokoláda so zlatým pálením. 
Štandard plemena: Hnedé sfarbenie srsti po tele, hlava a nohy sú pálené. Oči hnedé až jantárové, lemovanie okolo očí je hnedé. Nos hnedý až jantárový. Tlapky a drápy hnedé. Váha v štandarde je od 1,8 - 3,1 kg. 

Pôvod čokoládového jorkšíra nie je známy.

Biro Biewer jorkšírsky teriér - Biro

Biro - k čokoládovej farbe s pálením sa pridáva biela. 

Štandard plemena: Biela farba musí byt na celom brušku a do 2/3 výšky nôh, taktiež na límci okolo krku a 1/3 končeka chvosta. Oči hnedé až jantárové, lemovanie očí hnedé. Nos hnedý. Váha v štandarde je od 1,8 - 3,1 kg.
Pôvod plemena: Nemecko - chovateľská stanica Art of Highclass - chovateľ Roberto Krah, prvá fenka narodená v roku 2004.

Golddust jorkšírky teriér - golddust

Golddust - i v preklade zlatý prach ktorý vznikol farebnou variantou biewra, ktorá vznikla genovou mutáciou. Faba : biela, zlatá v akomkoľvek pomere. Nos: tmavý čierny alebo jantárový ako u čokoládového jorkšíra či s rúžovými znakmi. 
Váha od 1,8 - 3,1 cm ( predtým do 5 kg) výška v kohútiku 20-25 cm.
Pôvod plemena: Nemecko chovateľka Kirsten Sanchez -Mayerová ( 2007)

Ocean pearl jorkšírsky teriér - oceánik

Oceánik - ako ho voláme my, šteniatka sa rodia tmavohnedé melírovane a behom života sa rozjasňujú a zosvetlievajú až do smotanovo-zlatého sfarbenia v prvom roku života. Ďalšie roky po menej. Odtieň farieb na srsti podlieha stále hre svetiel a tieňov. Nos je čierny, oči tmavé. 

White ocean Pear jorkšírky teriér - white-oceánik

White oceánik - farba srsti pri narodení šteniatka je zlat-hnedá melírová s bielou. Môže sa  a nemusí sa farba zmeniť, behom života psa môže srsť zosvetliť až do smotanového sfarbenia. Biela farba je rozložená na krku - límci, celé bruško, hrudník, 2/3-iny končatín a 1/3-ina chvostíku, Nos čierny, oči tmavé.