Štandardy plemien

Biewer jorkšírsky teriér - biewer 

Biewer - má trikolornu farbu a to modro/čierno-bilelo-zlatú ( modrá farba nesmie byť strieborná). Hlava modro/čierno bielo zlatá symetricky sfarbená. Telo modro/čierne - biele, prelínajúce sa celá biela alebo celá modrá/čierna s bielym límcom. Okrem hlavy nesmie byť na tele nikde zlatá farba. Biela farba minimálne do 2/3-iny končatín, biele je tak isto brucho a hrudník, límec okolo krku a 1/3-ina konca chvostíka. Nos čierny, oči tmavé, očné línie a viečko čierne. Oči tvar mandel alebo okrúhly. 

Výška v kohútiku: 23 cm, Hmotnosť od 1,8 - 3,2 kg.
Pôvod plemena: Pôvod Nemecko, Plemno vyšlachtili Gertruda a Werner Biewerovi a prvý vrh sa narodil v roku 1984. 
Viac infomácii nájdete na: https://cs.wikipedia.org/wiki/Biewer_teri%C3%A9r

Čokoládový jorkšírsky teriér  - čokoládový jorkšír

Čokoládový jorkšír už v názve má udanú jeho farebnosť, čiže hnedú farbu.  Klasickému zafarbeniu sa občas narodil čokoládový jorkšír, ktorý bol z dôvodu ne-štandardu vylúčený z chovu pod FCI. Čokoládovú farbu rozdeľujeme  na dve farby tmavá čokoláda bez pálenia a čokoláda so zlatým pálením. 
Štandard plemena: Hnedé sfarbenie srsti po tele, hlava a nohy sú pálené. Oči hnedé až jantárové, lemovanie okolo očí je hnedé. Nos hnedý až jantárový. Tlapky a drápy hnedé. Váha v štandarde je od 1,8 - 3,1 kg. 

Pôvod čokoládového jorkšíra nie je známy.

Biro Biewer jorkšírsky teriér - Biro

Biro - k čokoládovej farbe s pálením sa pridáva biela. 

Štandard plemena: Biela farba musí byt na celom brušku a do 2/3 výšky nôh, taktiež na límci okolo krku a 1/3 končeka chvosta. Oči hnedé až jantárové, lemovanie očí hnedé. Nos hnedý. Váha v štandarde je od 1,8 - 3,1 kg.
Pôvod plemena: Nemecko - chovateľská stanica Art of Highclass - chovateľ Roberto Krah, prvá fenka narodená v roku 2004.

Golddust jorkšírky teriér - golddust

Golddust - i v preklade zlatý prach ktorý vznikol farebnou variantou biewra, a šlachtením. Faba : biela, zlatá v akomkoľvek pomere. 

Hlava:
- malá hlava
- nožtek strednej dĺžky
- vztýčené uši
- oči stredne veľké, zelenohnedé až tmavo hnedé
- nos tmavý, ružové škvrny povolené
- nožnicový zhryz

Telo:
- kompaktné, silné, dobre urastené telo
- nohy nie príliš dlhé
- labky guľaté
- koža ružova so zlatými škvrnami

Chvost:
- pekne nesený

Srsť:
- farba bielo-zlatá, bez ohľadu na rozloženie (zlatá farba môže, ale nemusí, byť u dospelých zvierat oveľa jasnejšie, iba ako zlatý prach - ako je v mene "Golddust" = Goldstaub - "zlatý prach")
- dlhá srsť
- bohatého rastu
- silná štruktúra srsti, nie príliš jemná

Výška: 
20 - 25 cm

Váha: 
od 2-3,2 kg


Ocean pearl jorkšírsky teriér - oceánik

Oceánik - ako ho voláme my, šteniatka sa rodia tmavohnedé melírovane a behom života sa rozjasňujú a zosvetlievajú až do smotanovo-zlatého sfarbenia v prvom roku života. Ďalšie roky po menej. Odtieň farieb na srsti podlieha stále hre svetiel a tieňov. Nos je čierny, oči tmavé.  Štandard plemena ako GOLDDUST.

White ocean Pear jorkšírky teriér - white-oceánik

White oceánik - farba srsti pri narodení šteniatka je zlat-hnedá melírová s bielou. Môže sa  a nemusí sa farba zmeniť, behom života psa môže srsť zosvetliť až do smotanového sfarbenia. Biela farba je rozložená na krku - límci, celé bruško, hrudník, 2/3-iny končatín a 1/3-ina chvostíku, Nos čierny, oči tmavé.