Informácie o chove

          V úvode sme spomínali, že sme malá rodinná chovateľská stanica. Výber druhu psíka  sme volili  podľa nášho najlepšieho zváženia.  Po čase sme pochopili, že je to aj o pôvode a druhu kríženia a v neposlednom rade o výbere vhodnej chovateľskej stanice ktorá šteniatko predáva. Po pravde nie je to jednoduché vybrať toho správneho chovateľa a chovateľskú stanicu. Po dvoch rokoch zisťovania a skúmania celého trhu sme si urobili obraz o vývoji a začali sme sa plne venovať chovateľstve aj my.

Pravdepodobne sa pýtate, že prečo využívame psov samcov na krytie od iných chovateľov. Z jednoduchého, aby sme do chovu priniesli novú krv.  Rozhodli sme sa prvé roky že výber partnerov zvolíme podľa línie psíka a jeho výstavných úspechov. Myslím, že sme vyberali správne. Obe krytia boli naplánované so psíkmi, ktorí majú veľké výstavné úspechy. Viac informácii nájdete v sekcii: Casanova.  
   
Máme taktiež našich vlastných psíkov v sekcii Chlapci v chove. V roku bude náš krycí pes riadne bonitovaný a  zaradený k chovu v našej chovateľskej stanici s možnosťou nakrytia i v iných chovateľských staniciach. Vyberáme len tých TOP z vrhov a správnych chlapcov. 
     

Netreba zabudnúť aj na otázku ceny šteniatka. 
         Veľa ľudí by si rado zakúpilo farebného jorkšíra, vzhľadom na atraktivity tohto plemena. Posnažíme sa Vám zhrnúť cenu, za ktorú sa farební  jorkšíri predávajú na Slovensku, Čechách a  podobné ceny šteniat po pre-zistení sú  aj v Nemecku, Poľsku, Rusku a ostatných krajinách európskej únie. Pravdaže sú cenové odchýlky, záleží predo-všetkých na chovateľovi, rodičoch, línii a príbuznosti. Rezervácia šteniatka prebieha po narodení až do jeho predaja. Je na vzájomnej dohode chovateľa a kupujúceho ako sa dohodnú a aký druh platieb si zvolia, či už splátkový predaj alebo zálohový. Všetko sa spíše v Rezervačnom formulári v ktorom sú presne stanovené podmienky.  Šteniatka od nás odchádzajú s cestovným pasom, rodokmeňom , očkovaním, plne socializované a skontrolované veterinárom MvDR. Alexandrom Baxom či MvDr. Jana Morvayová, ktorí o kontrole vydá Protokol o kontrole psa.  Nesmie chýbať výbava šteniatka. ( pelech, granulky, konzeervy, hračky, misky, pamlsky)
Kúpna cena farebného jorkšírskeho teriéra  sa na SR pohybujú v rozmedzí od 1200 do 2000 Euro, pri čistolíniových Biewroch od 1800 Euro a viac.
Cena záleží na určení chovateľa, podľa druhu, celkového výzoru šteniatka, atraktivity šteniatka. Ak šteniatko je veľmi atraktívne a mimoriadne zaujímaje vo všetkých smeroch sa môže cena zvýšiť aj na vyššiu sumu ako je uvedená stanovená cena. 
Cena šteniatka fenky - samičky je vždy vyššia ako cena samčeka. Cenu si vždy určuje chovateľ s odôvodnením z akého dôvodu šteniatko za danú cenu predáva. Vždy je to o dohode medzi chovateľom a záujemcom o šteniatko. Ďalší postup si už určuje chovateľ, po dohode so záujemcom o šteniatko. 
Šteniatka pri odbere z našej chovateľskej stanice  musia mať minimálne 8-12  týždňov, sú plne socializované, zvyknuté na ruch domácnosti, vakcinované , s platným cestovným pasom, čipované, s Preukazom pôvodu - rodokmeňom,   a Protokolom o prehliadke psa, ktorý vydáva týždeň pred odovzdaním šteniatka veterinárny lekár ktorý dohliada na vývoj šteniat a pravidelne konzultujeme. Taktiež od nás šteniatka dostanú plnohodnotnú výbavu od granuliek, cez peliešok, až po hračky a pamlsky. Nezabúdame na Rezervačnú zmluvu a Kúpnu zmluvu, taktiež jedálniček pre šteniatka. Veľkou podporou je online-prístup pre nových majiteľov priamo na chovateľa. 

V našej chovateľskej stanici zadaním šteniatka nekončí jeho záujem! Šteniatko monitorujeme po celý jeho život, snažíme sa vedieť o jeho vývoji, či výstavných úspechoch, zdielame na FB fotografie našich odchovov a tešíme sa z každeného jedného nášho šteniatka či mu sú 3 mesiace alebo 10 rokov. 

V prípade otázok som vám plne k dispozícii na telefonnom čísle.